ilze.ucoz.lv

Sestdiena, 08.08.2020, 19:47
Sveicināti Viesi

Reģistrācija
Ieeja
Sākums » 2009 » Janvāris » 22
Кategorija: Bērni | Apskatīt: 4196 | Datums: 22.01.2009

40.nedēļaJūsu mazulis:

Vidēja lieluma iznēsāts bērns ir 48-56 cm garš, sver 3000-4000 g. Viņš kļuvis pilnīgs un apaļš, viņa organisms ir nobriedis. Mazulis atrodas dzemdes lejasdaļā un ir atspiedies pret atslābušo, daļēji paverto dzemdes kakliņu. Bērnam izveidojušās plaukstas pamatnes krokas. Ar saviem gariem nadziņiem viņš var saskrāpēt sev seju. Drīz mazulis atstās pazīstamo patvērumu un viņam būs vajadzīga mīlestība un rūpes.

Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1549 | Datums: 22.01.2009

39.nedēļaJūsu mazulis:

Kad viņš ir nomodā, zilās acis, kuru krāsa pirmajās nedēļās pēc dzemdībām var mainīties, ir atvērtas. Augļa ūdens atjaunojas ik pēc trīs stundām. Mazuļa zarnas piepildītas ar mekoniju, t.i., ar zaļgani melnu masu - gremošanas sistēmas izdalījumiem, sajauktiem ar žulti un šūnām no zarnu sieniņām, arī lanugo matiņiem, pigmentiem. Pēdējās divās nedēļās kustības var kļūt lēnākas, svara pieaugums samazinās līdz 100 g nedēļā, placenta vairs nepalielinās, taču turpina funkcionēt.

Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 2466 | Datums: 22.01.2009

Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1605 | Datums: 22.01.2009

37.nedēļa


  

Jūsu mazulis:

Augļa ūdens daudzums līdz grūtniecības beigām ir apmēram 0.5 - 1.5 litri. Mazulim pilnveidojās smadzeņu darbība. Acu kustības kļūst koordinētas, uzlabojas redze. Pēdējās nedēļās bērna virsnieres vairāk producē hormonu kortizonu, kā iespaidā noris procesi, kuri ļauj atverties plaušām un tās sagatavo pirmajai ieelpai.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1973 | Datums: 22.01.2009

36.nedēļa


  

su mazulis:

Bērns ir gandrīz pilnībā nobriedis un noslīd zemāk. Parasti viņš atrodas ar galviņu uz leju (97 procentos gadījumu). Mazuļa garums ir ap 49 cm, svars gandrīz 3000 g (tas gan ir ļoti individuāli). Viņš vairs nevar tik daudz izkustēties, jo dzemdē nav vietas. Pēdējos divos mēnešos katru nedēļu bērns pieņemās svarā apmēram pa 200 gramiem. Neēdiet pārāk daudz, tomēr veselīgi un bieži, lai neciestu Jūsu organisms un mazulim netiktu traucēta smadzeņu attīstība. Līdz dzemdībām viņam jau ir simtiem miljardu nervu šūnu, bet pēc piedzimšanas neviena jauna vairs neveidojas. Tāpēc grūtniecības laikā jāatsakās no notievēšanas diētām. Tikpat svarīgi ir nesmēķēt, nelietot alkoholu, narkotikas un lielās devās nomierinošus līdzekļus.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1745 | Datums: 22.01.2009

35.nedēļa

 


Jūsu mazulis:

Parasti šajā grūtniecības nedēļā bērns ieņem stāvokli, kādā viņš būs arī dzimšanas brīdī. Viņa garums ir ap 42-49 cm, svars - 1900-2700 g. Uzkrājas glikogēna, dzelzs un kalcija rezerves. Zem ādas nogulsnējušies tauki, kas pēc dzimšanas uzturēs enerģiju un nodrošinās siltumregulāciju. Virs delnas pamatnes ir viena-divas krokas. Lanugo pūku uz ķermeņa kļūst arvien mazāk. Tās paliek tikai uz pleciem, rokām, kājām un krociņās. Gatavojoties dzimšanai, endokrīnā sistēma ir ļoti aktīva, mazulim plaušās izdalās viela, līdzīga ziepjainam šķidrumam, kas uzturēs plaušas atvērtas un gatavas elpot. Šajā vecumā auglim domāšana un atmiņa ir tikpat attīstīta kā jaundzimušajam.

Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1766 | Datums: 22.01.2009

34.nedēļa
  

  

Jūsu mazulis:

Viņš var atšķirt gaismu no tumsas. Kad saule apspīd Jūsu vēderu, iekšā ir sārta gaisma. Pēc piedzimšanas bērns spēs skaidri saskatīt Jūsu seju, kad tā atradīsies piecpadsmit līdz divdesmit centimetru attālumā no viņa. Ultrasonogrāfijā tagad skaidri varētu redzēt, ka mazuļa galvas forma, profils izskatās tik attīstīts kā jau piedzimušam bērnam. Sejina ir gluda un krunciņas lielākoties izlīdzinājušās. Astoņus procentus mazuļa svara veido tauki. Varbūt viņam uz galvas ir daudz matu. Āda ir rozā. Šīs nedēļas beigās bērna garums no galvas līdz dibenam ir aptuveni trīsdesmit divi centimetri un viņš var svērt pat līdz 2500 gramiem, jo bērni dzimst aizvien smagāki. Mazulim dzemdē kļūst diezgan šauri, kājas un elkoņi ciešāk sakļauti, tāpēc viņš mazāk kustās. Iespējams, tikai tagad kāds bērniņš iekārtojas ar galvu uz leju, lai gan daži to izdara vien īsi pirms dzemdībām. Kad Jums mainās garastāvoklis, emocijas, bērns uz to reaģē, jo caur placentu saņem Jūsu organismā izstrādātos hormonus. Niknu spārdīšanos var izraisīt skaļi trokšņi vai dusmas, uzbudinājums, bet tas var liecināt arī par mazuļa labsajūtu, piemēram, tad, kad Jūs atpūšaties pēc fiziskā darbībā pavadītās dienas. Trīsdesmit četras nedēļas pēc pēdējām mēnešreizēm Jūsu bērns ir pilnīgi attīstījies. Viņš kļuvis ļoti proporcionāls, un viņa proporcijas līdz dzemdībām vairs nemainīsies. Neraugoties uz to, bērna organisms turpina nobriest, viņš arvien pieņemās svarā, līdz būs gatavs lielajai stundai - piedzimšanai.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1611 | Datums: 22.01.2009

33.nedēļa
Jūsu mazulis:

Līdz grutniecības septītajam mēnesim bērniņam bija pietiekami daudz vietas, lai apmestu salto. Tagad mazais jau ir pārāk liels, lai augļa ūdenī viegli apgrieztos otrādi, tāpēc viņa kustības jūtamas kā spērieni un grūdieni. Varētu pat likties, ka bērns mazāk kustās. Protams, konsultējaties ar ārstu, bet visdrīzāk, tas ir tieši ierobežotas telpas dēļ. Pēdējā mēneša laikā mazuļa svars pieaudzis par vēl vienu kilogramu (galvenokārt uz muskuļu un tauku rēķina). Nabassaite (trīs asinsvadi, kas saistīti ar želējveidīgu vielu) ir ļoti stipra. Bērniņa sirsniņa pukst 120-160 reižu minūtē (tas ir stipri vairāk, nekā lielam cilvēkam). Viņš spēj fiksēt skatienu vienā punktā


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1523 | Datums: 22.01.2009

32.nedēļa
Jūsu mazulis:

Mazais ir pilnīgi attīstījies, un zem ādas viņam pakāpeniski turpina nogulsnēties tauku rezerves. Ja bērns piedzimtu jau tagad, viņš gan vēl nespētu patstāvīgi elpot, jo plaušās vēl nav pietiekami daudz surfaktanta - vielas, kas ļauj ieplūst gaisam. Sāk darboties sviedru dziedzeri. Bērna ādiņa izskatās kā interesants, pūkains paklājiņš, ko veido matiņi, kas klāti ar biezu sierveida ziedi. Tā mazuli pasargā ne vien no izmirkšanas augļa ūdenī, bet arī no ādas infekcijām un dzemdību laikā ļauj viņam vieglāk izslīdēt (ja piedzimstot ziedes ir ļoti maz vai nemaz, tā ir viena no pazīmēm, ka bērns pārnēsāts). Augļa apvalks producē pietiekami daudz šķidruma, jo mazulis katru dienu izčurā ap puslitru urīna. Augļa ūdenī ir arī liekā sierveida ziede, barības vielas un plaušu attīstībai nepieciesamās vielas. Daudzi bērni kļūst īpaši aktīvi vakaros no pulksten 20 līdz 23. Mazais tagad ir ap četrdesmit divus centimetrus garš, sver apmēram 1800 gramu.
Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1452 | Datums: 22.01.2009

31.nedēļa


 

Jūsu mazulis:

Esat bez elpas vai nē, bērniņš skābekli saņem pietiekami. Viņš strauji pieņemās svarā. Nadziņi jau izauguši līdz pirkstu galiem. Mazais mirkšķina acis. Kustību ritms, elpošanas un rīšanas kustības labi attīstījušās, tāpat arī spēja orientēties telpā. Augļa ūdenspūslis satur līdz 750 ml šķidruma, kurā bērns var brīvi kustēties. Mazulis ir ap četrdesmit centimetru garš (no pēdiņām līdz galvas vidum) un sver aptuveni 1600 gramu. Lielāko diennakts daļu viņš guļ.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1387 | Datums: 22.01.2009

30.nedēļa

                  Jūsu mazulis:

Mazais noteikti jūt Brakstona kontrakcijas, kas regulāri atkārtojas (šīs ir "izmēģinājuma" kontrakcijas, dzemde gatavojās īstām kontrakcijām). Bērna seja ir izveidojusies, pilnībā izaugušas uzacis un skropstas. Mazulis te atver, te aizver acis, tā trenējot acu muskuļus un spēju fokusēt skatienu. Tas, cik tālu (ap 20-25 cm) viņš redzēs tūlīt pēc piedzimšanas, cieši saistīts ar to, cik tālu viņam ir iespējams redzēt, atrodoties mātes vēderā.   
Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1596 | Datums: 22.01.2009

29.nedēļa


                   


Jūsu mazulis:

Bērna galva ir vairāk vai mazāk proporcionāla ķermenim. Mazais klāts ar baltu, taukainu masu, ko sauc par verniksu. Tas bērniņa ādu pasargā no izmirkšanas augļa ūdenī. Lielākoties vernikss izzūd neilgi pirms dzimšanas. Nu mazulis augļa ūdenī iečurā apmēram puslitru urīna. Zēniem sēklinieki parasti jau noslīd maisiņos.Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1223 | Datums: 22.01.2009

28.nedēļa
Jūsu mazulis:

Bērna garums ir 25 cm (ja mēra tāpat, kā iepriekš - no galvas vidus līdz "astes" kaulam), vai arī 35-38 cm, ja mēra pilnu garumu. Svars - 900-1200 gramu. Augļa ūdens pūslis satur 750 ml šķidruma. Nobriest plaušu alveolas. Augļa ūdenī atrodas surfaktants (plaušu nobriešanai svarīga viela). Mazuļa acs tīklenes asinsvadi īpaši jūtīgi reaģē uz skābekļa koncentrācijas izmaiņām.
Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1385 | Datums: 22.01.2009

27.neēļa


Jūsu mazulis:

Bērnam veidojas zemādas baltie tauki, kas palīdz uzturēt stabilu ķermeņa temperatūru. Ja gaidāms pirmais bērniņš, viņš, iespējams, dzemdē atrodas ar galvu uz augšu. Bet neuztraucieties - viņam vēl ir laiks apgriezties. Nevajag bažīties, ja šķiet, ka mazulis ir pārmērīgi aktīvs. Šajā laikā bērns kļūst spēcīgāks, viņam ir mazāk vietas, kustības - ierobežotākas. Mazulim paaugstinās muskulatūras tonuss, attīstās spēja orientēties telpā. Kustības liecina par viņa labsajūtu. Ja bērnam kaut kāda iemesla dēļ kļūst sliktāk, viņš ir mazāk aktīvs, arī kustības ir vājākas. Tad būtu jāveic papildu izmeklēšana. Dažkārt derētu pierakstit, cik bieži sajūtamas augļa kustības. Tas nostiprina arī emocionālo saikni ar bērniņu.
Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1097 | Datums: 22.01.2009

26.nedēļa
Jūsu mazulis:

Caurspīdīgā, krokainā, papīram līdzīgā bērna ādiņa pakāpeniski kļūst biezāka. Viņa nervu sistēma nostiprinās, un uz pieskārieniem no ārpuses viņš atbild ar kustībām. Ap šo laiku mazulis pirmo reizi paver plakstiņus. Turpmāk guļot tie būs aizvērti, bet nomoda periodā bērns tos mirkšķinās. Acis gandrīz vienmēr ir tumši zilas. Tikai dažas nedēļas pēc piedzimšanas tās iegūst savu īsto krāsu, lai gan dažiem bērniem acis ir brūnas jau kopš dzimšanas. Tas pats attiecas arī uz matu krāsu - lielākā daļa bērnu piedzimst ar melniem matiem, tad tie ļoti ātri maina krāsu (bieži pret gaišu), bet arī šī krāsa nav "galīgā", tā vēl mainīsies.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1369 | Datums: 22.01.2009

25.nedēļa
Jūsu mazulis:

Smadzenes aug arvien lielākas. Attīstās smadzeņu šūnas un nervi, tie kļūst aizvien komplicetāki. Veidojoties smadzeņu rievām, nobriest tās smadzeņu šūnas, kurās vēlāk notiks domāšanas procesi. Zinātnieki pierādījšui, ka pat tik mazam bērnam var piemist spēja mācīties un atcerēties. Turpina attīstīties bronhi un plaušas, muskuļi nepārtraukti veic elpošanas kustības. Mazais norij pa mazām malciņām augļa ūdens, kurā pats peld, un turpāt ik pa laikam izdala nedaudz urīna. Dažkārt viņš žagojās, un arī Jūs to varat sajust. (kā ritmiskas kustības vēderā. Žagošanās ir normāla parādība, bērns šādi gatavojās elpošanai. Dažreiz ir tā, ka bērns var žagoties ļoti ilgi un bieži. Arī tas ir normāli). Bērnam ir jau izveidojies noteikts miega un nomoda ritms.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1335 | Datums: 22.01.2009

24.nedēļa
Jūsu mazulis:

Bērns ļoti strauji aug, tagad viņš ir 28-36 centimetrus garš. Mainījušās ķermeņa proporcijas - galva vairs nav tik liela, un ķermenis ir gandrīz kā jaundzimušajam. Nostiprinās bērna kauli - tie kļūst lielāki. Visi dzīvībai nepieciešamie orgāni ir tik nobrieduši, ka, gadījumā ja mazais piedzimtu tagad, viņš varētu arī izdzīvot - ja vien būtu laba, mūsdienīga neonatālā aprūpe un liela pacietība no vecāku puses. Rokām un kājām darbojas visi muskuļi, plaukstās var saskatīt līnijas. Dzimumorgāni iegūst formu. Zēniem sēkliniekos pieaug šūnu skaits, kuras producē vīriešu dzimumhormonu testosteronu.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1562 | Datums: 22.01.2009

23.nedēļa
Jūsu mazulis:

Bērns enerģiskī kustās, reaģē uz pieskārieniem un skaņām. Mazais dzird ne tikai to, kā pukst mammas sirds, kā viņai plūst asinis un rūc vēders, bet arī balsis, kas skan ap viņu. Ja tuvumā atskan ļoti skaļš troksnis, viņš satrūkstas un sāk spārdīties. Toties mazulis nomierinās, kad mamma vai tētis viņu rāmi un maigi uzrunā un noglāsta. Ir pētījumi, kas liecina - ja gaidīšanas laikā vecāki ar bērnu bieži sarunājusies, mazais jau tūlīt pēc piedzimšanas spēj atšķirt viņu balsis.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1486 | Datums: 22.01.2009

22.nedēļa
Jūsu mazulis:

Mazulim izveidojas savs dzīves ritms - aktivitātes periods mijās ar miegu. Iespējams, visaktīvākais viņš būs tieši tad, kad jūs gribēsiet atpūsties. Mazais ir apmēram trīsdesmit līdz trīsdesmit divus centimetrus garš. Ap 22.grūtniecības nedēļu bērniņa ķermenis ir pūkains - tas klāts ar lanugo, kas parasti izzūd pirms dzemdībām, dažkārt vēlāk.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1746 | Datums: 22.01.2009

21.nedēļa
Jūsu mazulis:

Bērns tagad sver vismaz 540 gramu. Viņš brīvi kustās augļa ūdenī un spārdās diametrāli pretējās vietās. Meitenītei izveidojās visas olšūnas (pieci līdz septiņi miļjoni). Krūšu dziedzeri redzami gan zēniem, gan meitenēm. Arvien cietāks kļūst mazuļa galvaskauss. Pamazam nobriest viņa smadzeņu šūnas, it īpaši tās, kas nepieciešamas domāšanai, atmiņai.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1439 | Datums: 22.01.2009

20.nedēļa
Jūsu mazulis:

Attīstoties auss ārējai formai, pilnveidojas mazuļa dzirde. Bērns uztver mammas balsi, sirdspukstus, vēdera darbības trokšņus. Seja kļūst vēl līdzīgāka cilvēka sejai. Mazulim ir gan mati, gan uzacis un skropstas. Plakstiņi ir aizvērti. Pirkstu galu ādiņa ir rievota, tātad bērniņam jau ir savs individuālais pirkstu nospiedums. Ultrasonogrāfiski 20.-21. grūtniecības nedēļā var redzēt augļa elpošanas kustības.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1340 | Datums: 22.01.2009

19.nedēļa


Jūsu mazulis:

Bērns ir aptuveni divdesmit piecus centimetrus garšs un sver ap 340-500 gramu. Viņš strauji pieņemās svarā un nobriest. Jau izveidojušies īpaši taukaudi, kas nodrošina pastāvīgu ķermeņa temperatūru. Taukaudi nogulsnējās zem ādas dažādās ķermeņa daļās, it īpaši kakla un krūšu rajonā. Āda gan vēl ir sārta un krunkaina, jo zemādas tauku kārtiņa ir plāna. Ķermenis kļūst tvirtāks. Aktivizējās to dziedzeru darbība, kuri producē sierveida substanci (ziedi vernix caseosa), kas pārklāj mazuļa ādu vēl ilgu laiku un neļauj tai izmirkt augļa ūdenī. Mazulim aiz piena zobu aizmetņiem veidojās pastāvīgo zobu aizmetņi.

Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1450 | Datums: 22.01.2009

18.nedēļa
Jūsu mazulis:

Mazais ir aptuveni divdesmit centimetru garš un vairāk nekā 170 gramu smags. Viņš sāk pārbaudīt savas spējas - gan speršanu, gan tveršanu ar rokām, gan zīšanu. Rociņas tver, kājeles sper. Daudzi bērni zīž savus īkšķus, ar rociņām satver nabas saiti.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1382 | Datums: 22.01.2009

17.nedēļa
Jūsu mazulis:

Bērniņš tagad iekārtojies dzemdes augšdaļā. Kopš šā brīža viņš sver vairāk nekā placenta. Nervu šūnas, kas nāk no smadzenēm, lēnām pārklājas ar aizsargājošu taukainu mielina slāni. Veidojas saikne starp nerviem un muskulatūru - tā nepieciešama, lai varētu vingrināt locītavas. Mazulim sākt augt uzacis un skropstas, uz mēles attīstās garšas kārpiņas.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1447 | Datums: 22.01.2009

16.nedēļa


 

Jūsu mazulis:

Bērniņam veidojas krunkaina ādiņa, aug nadziņi. Pamazām attīstās arī lanugo - ļoti maigs, mīksts apmatojums. Pastāv uzskats, ka tas palīdz uzturēt nepieciešamo ķermeņa temperatūru. Mazulis strauji aug. Viņa ķermenis kļuvis proporcionāls, kājas ir garākas par rokām, un galva vairs neizskatās tik milzīga. Bērna garums ir desmit līdz septiņpadsmit centimetri (mērot no galvas līdz dibenam), svars - 135 līdz 180 gramu. Sākušas darboties aknas un aizkuņģa dziedzeris. Pamazām attīstās arī mazuļa plaušas. Viņš izdara pirmās elpošanas kustības, ieelpojot augļa ūdeni. Varbūt jau pirmajā ultrasonogrāfiskajā izmeklēšanā varēsiet uzzināt, vai gaidāms puika vai meitene.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1453 | Datums: 22.01.2009

15.nedēļa
Jūsu mazulis:

Pārsteidzoši ātri turpina veidoties bērna nervu šūnas - vairāk nekā simts tūkstoši vienā minūtē! Grūtniecības devītajā mēnesī mazulim jau būs vairāk nekā desmit miljardi smadzeņu šūnu - tik cik ir visiem cilvēkiem. Bērna sejiņā sāk parādīties mīmika, viņš rauc pieri, kustina lūpas, groza galvu un arī pats kustās. Ja mazuļa rokas vai kājas pieskarās ķermenim, tas atbīld ar nekoordinētiem grūdieniem.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1543 | Datums: 22.01.2009

14.nedēļa
Jūsu mazulis:

Bērna galva ir liela - apmēram trešdaļa no ķermeņa garuma. Līdz šim ķermenītis bija saliekts kā pīrādziņš, tagad tas iztaisnojās, jo kaulaudi, arī ribas, strauji attīstās. Acis ir izveidojušās. Seja izskatās pēc jaundzimušā sejas. Bērnam ir liela piere, mazs, uzrauts deguns un izteikts zods. Nobriestot muskuļiem un nervu sistēmai, kustības kļūst aktīvākas un saskaņotākas, lūpas kustās, piere raucas grumbās un galva grozās - visas šīs kustības ir zīšanas refleksa sastāvdaļas. Placenta, kas sākotnēji ietvēra embriju un ūdenspūsli, tagad aizņem vienu dzemdes malu. Labi redzamas nagu iedobītes un paši nadziņi, var saskatīt arī augošos matiņus. Attīstās ārējie dzimumorgāni, ar labu ultraskaņas aparātu jau var noteikt bērna dzimumu. Sirds pukst 110-160 reizes minūtē, turpina attīstīties asinsrites sistēma. Bērns ir atkarīgs no placentas darbības, kura līdz dzemdībām varētu tikt saukta arī par mazuļa virtuvi. Bērnu un placentu saista nabassaite, kas šobrīd jau ir nobriedusi. To veido trīs asinsvadi. Pa lielo vēnu auglis saņem barības vielas un skābekli saturošas asinis, vienlaikus pa abām artērijām no bērna uz placentu tiek pārnestas atkritumvielas un no skābekļa brīvās asinis. Nabassaite ir gara kā izstiepta virve, tāpēc netraucē bērnam brīvi kustēties, arī vietas viņam daudz. Četrpadsmit nedēļu veca mazuļa garums no galvas līdz dibenam sasniedz piecdesmit sešus milimetrus, kopējais garums varētu būt septiņi līdz deviņi centimetri, svars - četrdesmit pieci līdz četrdesmit astoņi grami.
Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1490 | Datums: 22.01.2009

13.nedēļa
Jūsu mazulis:

Bērna organisms ir pilnīgi izveidojies - viņam ir visi orgāni, kauli, muskuļi. Turpmāk viņš vienīgi augs. Ja pēc gēniem matiem jābūt tumšiem, pigmenta šūniņās folikuli sāks ražot melno pigmentu. Mazuļa garums varētu būt deviņi centimetri, svars - vismaz divdesmit grami. Viņš izdara tveršanas kustības, rauc pieri, šķielē.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1411 | Datums: 22.01.2009

12.nedēļa
Jūsu mazulis:

auglis sver tagad 8-14 gr. Viņa garums no galvas līdz dibenam ir apmēram 6 cm. Ar speciālu aparātu (doppleru) var saklausīt bērna sirdspukstus. Visi orgāni ir jau izveidojušies, tagad tie tik attīstās un aug. Pamazam cietē skeleta kauli. Attīstās muskuļi. Bērns ļoti aktīvi kustās dzemdē, bet šīs kustības vēl Jūs nevarat sajust. Ja Jums liekas, ka sajūtat kustības, tās ir vēdera gāzes, nekas vairāk. Bērnam uz mēles parādās garšas receptori, viņš var atšķirt garšu. Augļūdenim ir salda garša, ar to zinātnieki paskaidro mūsu mīlestību pret saldumiem.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1293 | Datums: 22.01.2009

11.nedēļaJūsu mazulis:

Bērna augums ir apmēram 4,4-6 cm un svars ir ap 8 gr. Pēc izmēriem tas līdzinās nelielam citronam. Auglis tagad izskatās jau pēc cilvēka. Viņam vairs nav astītes, ir izveidojies kakls, pirkstiņi, sāk veidoties nadziņi. Sāk veidoties arī ārējie dzimumorgāni, bet tos vēl ir ļoti grūti saskatīt.

Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1525 | Datums: 22.01.2009

10.nedēļa


   


Jūsu mazulis:

viņa augums ir 3,1-4,2 cm. Un tagad var jau noteikt viņa svaru - tas ir apmēram 5 gr. 10.nedēļas beigas - tās ir embrionālās stadijas beigas un augļa stadijas sākums. Kā jau tika minēts, embrionālā stadija ir vissnopietnākā vēl nedzimušā bērna veselībā. Daudzas pataloģijas var izveidoties tikai līdz 10.grūtniecības nedēļai (ieskaitot). Actiņas bērniņam vēl ir ciet, tās atvērsies tikai pēc 16 nedēļām.

Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1398 | Datums: 22.01.2009

9.nedēļa


                 


Jūsu mazulis:

Jūsu mazuļa augums nu ir 2,2-3 cm (tas ir, apmēram, kā olīve). Viņam jau var ieraudzīt pirkstiņus (gan rokām, gan kājām). Veidojās kakls. Bērns sāk kustēties. Šīs kustības var pamanīt ar ultraskaņu. Galviņas forma mainās, tagad tā ir jau vairāk līdzīga cilvēka galvai. Pagaidām vēl nevar ārēji noteikt kas tas ir - puika vai meitene - ārējie dzimumorgāni vēl nav attīstījušies.

Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1245 | Datums: 22.01.2009

8.nedēļa


                                                                                                                        


Jūsu mazulis:

viņs turpina strauji augt un attīstīties. Viņa augums ir 1,4-2 cm. Rociņas ir vēl izaugušas, tagad tās var locīt elkoņos. Parādās neliels deguns, sāk formēties auss (gan iekšā, gan arī ārpusē), parādījās plakstiņi uz acīm. Kājas arī nedaudz paliek garākas. Turpina attīstīties plaušas un bronhas, asins sistēma.

Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1291 | Datums: 22.01.2009

7.nedēļa


  $IMAGE2$ 

Jūsu mazulis:

viņš aug neticami ātri! Ja nedēļas sākumā tā augums ir 4-5 mm, tad nedēļas beigās jau 11-13 mm (tas ir apmēram zirņa lielumā). Embrijam attīstās kāju aizmetņi. Tie vēl ir kā īsas spuras. Roku aizmetņi jau ir paaugušies un tie ir sadalīti divās daļās ar elkoni. Sirds diezgan stipri ir izvirzīta uz āru, tai jau ir divas kameras. Plaušās parādās bronhu aizmetņi. Galva ir ļoti liela (kā ķermenis), attīstās smadzenes. Sāk attīstīties actiņas un nāsis. Formējās zarnas, apendiks.

Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1353 | Datums: 22.01.2009

6.nedēļa


Jūsu mazulis:

viņs ir nedaudz paaudzies - tagad viņa augums ir 2 - 4 mm. Auglim augumu mēra "sēdus" pozā, jo kājas viņam ir stipri saliektas un pievilktas klāt ķermenim. Tātad, šie izmēri tiek skaitīti no galvas vidus līdz mugurkaula beigām ("astes galam"). Ar speciālu aparatūru var sadzirdēt kā pukst bērniņa sirds. Ir sācies pats galvenais periods - embrionālais. Šajā laikā embrions ļoti ātri uztver visādus negatīvos faktorus. Iedzimtie defekti pārsvarā savu sākumu ņem tieši šajā laikā. Šīs nedēļas laikā veidojas smadzenes, parādās kāju un roku aizmetņi. Embrijam vēl ir aste, kas vēlāk pazudīs.


Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 1277 | Datums: 22.01.2009

5.nedēļa


Jūsu mazulis:  

viņa augums ir apmēram 1,25 mm, viņam veidojas sirsniņa, centrālā nervu sistēma un kauli. Nedēļas laikā izveidosies skeleta pamats.

Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 2920 | Datums: 22.01.2009

4.nedēļa


 
  viņš ir pavisam maziņš - tā augums ir mazāks par 1 mm. Bet viņš jau ir sācis veidoties par augli (šobrīd ir izveidojušies aizmetņi nākošai nervu, asins un citām sistēmām). Placenta vēl nav izveidojusies.
Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 3211 | Datums: 22.01.2009

3. nedēļa
Jūsu mazulis:

ir pagājušas tikai dažas dienas no tā brīža, kad ir notikusi olšūnas apaugļošana. Pirmajās četrās dienās olšūna ļoti aktīvi sāk dalīties. Apaugļošana notiek neviss dzemdē, bet olvada ceļa vidū (ar šo īpatnību ar saistīta ārpusdzemdes grūtniecības iespējamība). Apaugļotā olšūna aptuveni septiņu dienu laikā aizceļo līdz dzemdei un ieligzdojas dzemdes gļotādā. Dažu nedēļu laikā tā būs kļuvusi par embriju un placentu. Nedēļu vecs embrijs ir apmēram 0,15 mm liels. Jau apaugļošanas brīdī tiek noteikts bērniņa dzimums, tāpēc, ja vēlaties izmēģināt diētu, kura, iespējams, palīdzēs Jums tikt pie vēlamā dzimuma bērna, tad tā ir jāpiemēro apmēram 3-6 mēnešus pirms ieņemšanas.
Кategorija: Grutniecība pa trimestriem | Apskatīt: 2271 | Datums: 22.01.2009

Кategorija: Sievietēm | Apskatīt: 1426 | Datums: 22.01.2009

Кategorija: Zirgi | Apskatīt: 1230 | Datums: 22.01.2009

Кategorija: Sports | Apskatīt: 1222 | Datums: 22.01.2009

Vietnes izvēlne


Onlain spēles

LejuplādesFORUMS


Šodien dzimšanas diena:


Kategorijas iedaļa
Seriāli [5]
Forums [3]
Zirgi [5]
Grāmatas [3]
Mūzika [3]
Kino [3]
Sabiedrība [3]
Humors [2]
Photoshopes [3]
Video [7]
Stils un Mode [2]
Datori un mobīlie [2]
Sievietēm [3]
Grūtniecība [10]
Sports [2]
Bērni [12]
Grutniecība pa trimestriem [38]
Bildes [2]
Viņai un Viņam [6]
Spēles [38]
Dārzniecība [2]
O!Kartes akadēmija [15]
ilze  | (26)
ottojaaremaa  | (6)
stiene  | (3)
AIRISA  | (3)
krajpin  | (3)
Foto albūms
Gadījuma bilde:
Kļavas zars
Gadījuma bilde:
9
Gadījuma bilde:
Bērnu mīlestība
Gadījuma bilde:
Bilde 1
Gadījuma bilde:
2
Mini-čats
200
TOP komentāri
ilze


Komentāri: [12]


ottojaaremaa


Komentāri: [9]


Lilli


Komentāri: [4]


AIRISA


Komentāri: [4]


osis123


Komentāri: [1]


Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0Saitā reģistrējušies
Pavisam kopā: 247
Pēdējā mēneša laikā: 0
Pēdējā nedēļā: 0
Vakar: 0
Šodien: 0

 No viņiem
Administrātore: 1
Eksperti: 0
Aktīvi lietotāji: 3
Reģistrējušies: 243

 No viņiem
Vīrieši: 109
Sievietes:138


Šodien šeit bijuši:Ieejas forma

Meklēšana


Ierakstu Arhīvs
Tagu mākonis
Faili muzika Photoshop art Design wallpaper Opera Windows graphics love 3D fantasy Lady Gaga rokdarbi games Speeles Ugunsgrēks photoshapes Dārzniecība Zirgi Seriaali fashion mobiilie vinnai un vinnam Bērns Beerns O kartes akademija Sievietem speles