ilze.ucoz.lv

Ceturtdiena, 22.08.2019, 03:12
Sveicināti Viesi

Reģistrācija
Ieeja
Sākums » 2009 » Februāris » 2 » Mazulis un negulētas naktis!
17:46
Mazulis un negulētas naktis!

Daudzi vecāki ir izjutuši sirds nemieru un uztraukumu, kad naktis jāpavada nesaprašanā par mazuļa uzvedību - nevēlēšanos gulēt.   Te nu mēs esam apkopojuši dažus padomus, kā rīkoties, ja mazulis tuvojoties naktij kļūst raudulīgs, nevēlas iemigt un grib rotaļāties. Bieži vien liekas neizprotami, kādēļ mazais pēkšņi nakts vidū pamostas, sāk raudāt un vairs nevēlas iemigt. Un ja nu, tas sāk atkārtoties gandrīz katru nakti? Visa ģimene ir izmisumā - mūsu mazulis ir sajaucis dienu ar nakti, vai varbūt problēmas cēlonis slēpjas pavisam kur citur?!

Miegs ir vajadzīgs gan bērnam, gan vecākiem. Jāatceras, ka mazulis pirmajos dzīves mēnešos lielāko dienas daļu pavada guļot, taču jāņem vērā arī tas, ka zīdaiņi iemieg nedaudz citādi nekā pieaugušie. Pirmajās divdesmit minūtēs mazais snauduļo, un tikai tad pakāpeniski iestājas dziļā miega fāze un bērniņš iemieg. Ņemot vērā šīs iepriekšminētās gulēšanas īpatnības ir jārēķinās, ka jums kādu laiku būs mazais jāieaijā līdz viņš iemigs saldā miedziņa. Tādēļ esiet pacietīgi, it īpaši nakts laikā, kad pēc pabarošanas mēģināsiet mazo atkal iemidzināt un paši tikt ātrāk gultā.


Kad mazulim būs apmēram deviņi mēneši

Centieties likt viņu gulēt vienā un tajā pašā laikā! Un vienmēr ievērojiet šo laiku.

Vēl daži padomi mierīgam un saldam miedziņam:

· Ja mazulis sūkā pirkstiņu, iespējams, ka viņš ir izsalcis. Pamēģiniet pabarot viņu.

· Mainot mazuļa pozu gultiņā, dariet to lēnām, lai mazais varētu pielāgoties pozas maiņai.

· Runājiet maigā, lēnā balsī, lai mazais saprastu, ko tieši jūs gribat pateikt. Stāstiet mazajam par visu, ko vēlaties darīt, un pavērojiet reakciju, vai tas viņu apmierina.

· Ja mazulis nav izsalcis, bet joprojām ir nemierīgs, pamēģiniet viņu paņemt klēpī vai vienkārši paņemt rokās, lai mazulim paveras skats uz apkārt esošajām lietām. Pētījumi liecina, ka tie bērni, kuri pavada daudz laika kontaktējoties ar vecākiem un iepazīstot apkārtējo pasauli, naktī guļ daudz labāk un ilgāk.

· Lai izvairītos no straujām temperatūras maiņām, izģērbiet mazuli lēnām.

· Arī mammai ir svarīga atpūta. Miega trūkums ir nogurdinošs un var padarīt jūs nervozas un viegli aizkaitināmas, tādēļ, ja izjūtat miega badu, pirms nakts miera atslauciet pieniņu un palūdziet mazo nakts laikā pabarot kādam no radiniekiem.

· Kad bērns ir iemidzis, nevajadzētu viņu kustināt, lai pārbaudītu, vai viņš ir iemidzis, jo sajūtot jūsu tuvumu, mazais var pamosties.

· Ja mazais pamostas nakts laikā, centieties rīkoties bez liekas kņadas. Iededziet nelielu nakts lampiņu, nevis spilgtu gaismu un lēnām apmainiet autiņbiksītes vai pabarojiet viņu gultā guļot blakus sev. Šajā laikā nevajadzētu ar mazo sarunāties un spēlēties, lai viņš sāktu saprast, ka nakts laiks ir domāts gulēšanai nevis rotaļām.

· Zīdaiņus labi iemidzina mūzika, it sevišķi mierīgi klasiskās mūzikas atskaņojumi. Atrodiet ierakstus, kuri jūsu mazulim liekas vispiemērotākie, lai iemigtu saldā miedziņa. Šeit var noderēt arī šūpuļa dziesma, un nav jāuztraucas, ja meldiņš liekas pavisam greizs.

· Ja mazulis ir nemierīgs, turiet gultiņu vai šūpulīti blakus savai gultai, lai mazo viegli varētu paņemt sev blakus ieaijāt vai pabarot. Jūsu klātbūtne un ķermeņa siltums viņu nomierinās un palīdzēs vieglāk iemigt.

· Daudziem bērniem palīdz ritmiskas kustības, tādēļ varat viņu lēnām šūpināt pārnesamajā somā vai šūpulīti. Tas palīdzēs mazajam nomierināties un iemigt.

· Pavadiet dienu aktīvi - sarunājoties ar mazo un stāstot par apkārtējo pasauli. Dodieties pastaigās svaigā gaisā, kas ļoti ieteicamas ir arī jaunajai māmiņai, it īpaši pirmajos mēnešos pēc dzemdībām.

· Ja mazo nomoka vēdergraizes, mēģiniet maigi un mierīgi pamasēt mazajam vēderiņu. Centieties nemainīt kustību ritmu un turpiniet masēt, kamēr bērniņš aizver acis un iemieg.

· Nolieciet mazulim gultā viņa mīļākās rotaļlietas, noskūpstiet un novēliet labu nakti. Neaizejiet no bērna istabas pēkšņi, bet uzkavējaties vēl neilgu brīdi līdz mazais iemieg.

Noskatieties arī ārsta ieteikumus un māmiņas Annikas pieredzi Māmiņu Kluba 19.marta raidījumā, šeit pat "Raidījuma Arhīvā"!

Kategorija: Bērni | Skatījumu skaits: 1062 | Pievienoja: ilze | Reitings: 0.0/0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Vietnes izvēlne


Onlain spēles

LejuplādesFORUMS


Šodien dzimšanas diena:
zzizzele(33)

Kategorijas iedaļa
Seriāli [5]
Forums [3]
Zirgi [5]
Grāmatas [3]
Mūzika [3]
Kino [3]
Sabiedrība [3]
Humors [2]
Photoshopes [3]
Video [7]
Stils un Mode [2]
Datori un mobīlie [2]
Sievietēm [3]
Grūtniecība [10]
Sports [2]
Bērni [12]
Grutniecība pa trimestriem [38]
Bildes [2]
Viņai un Viņam [6]
Spēles [38]
Dārzniecība [2]
O!Kartes akadēmija [15]
ilze  | (26)
ottojaaremaa  | (6)
stiene  | (3)
AIRISA  | (3)
krajpin  | (3)
Foto albūms
Gadījuma bilde:
Milan Fashion Week spring-summer 2010, Dsquared2
Gadījuma bilde:
Sedzinai gabalini
Gadījuma bilde:
Roze
Gadījuma bilde:
Ezis un dubūltnieks
Gadījuma bilde:
Mini-čats
200
TOP komentāri
ilze


Komentāri: [12]


ottojaaremaa


Komentāri: [9]


Lilli


Komentāri: [4]


AIRISA


Komentāri: [4]


osis123


Komentāri: [1]


Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0Saitā reģistrējušies
Pavisam kopā: 247
Pēdējā mēneša laikā: 0
Pēdējā nedēļā: 0
Vakar: 0
Šodien: 0

 No viņiem
Administrātore: 1
Eksperti: 0
Aktīvi lietotāji: 3
Reģistrējušies: 243

 No viņiem
Vīrieši: 109
Sievietes:138


Šodien šeit bijuši:Ieejas forma

Meklēšana


Ierakstu Arhīvs
Tagu mākonis
Faili muzika Photoshop art Design wallpaper Opera Windows graphics love 3D fantasy Lady Gaga rokdarbi games Speeles Ugunsgrēks photoshapes Dārzniecība Zirgi Seriaali fashion mobiilie vinnai un vinnam Bērns Beerns O kartes akademija Sievietem speles